Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Innowacje w praktyce – cykl warsztatów polowych: rzepak, soja, kukurydza

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zaprasza do wzięcia udziału w cyklu szkoleń połączonych z warsztatami pt. Innowacje w praktyce – cykl warsztatów polowych: rzepak, soja, kukurydza.

Celem operacji jest wspieranie innowacji w rolnictwie, produkcji żywności oraz ułatwienie transferu wiedzy i innowacji oraz współpraca pomiędzy rolnikami a organizacjami działającymi na rzecz rolnictwa.

Innowacje w praktyce – warsztaty polowe w uprawie kukurydzy

Termin realizacji: 5 październik 2018 r.

Miejsce szkolenia: Małopolska Hodowla Roślin – Zakład Kobierzyce

5 października odbędą się trzecie warsztaty polowe, które są zlokalizowane w Małopolskiej Hodowli Roślin oddział Kobierzyce. Szkolenie będzie dotyczyło nowoczesnych technologii uprawy kukurydzy ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych metod zbioru. Podczas części wykładowej zostaną poruszone tematy odmiany kukurydzy zalecanych do uprawy na Dolnym Śląsku, terminów agrotechnicznych zbioru na kiszonkę i ziarno, kukurydza jako komponentu do produkcji pasz. Po części wykładowej odbędą się warsztaty podczas których zaprezentowany zostanie zbiór różnych odmian kukurydzy, oznaczanie wysokości plonu oraz określenie parametrów wilgotności i jakości ziarna.

Warsztaty organizowane są w ramach operacji do realizacji w Planie Operacyjnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2018-2019. Dotyczy Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i obszarach wiejskich (SIR) dla województwa dolnośląskiego.

O udziale w szkoleniu decyduje kolejność nadesłania karty zgłoszenia, którą należy przesłać do 28 września 2018 r. na adres: alicja.kubisz@dodr.pl

Pobierz Kartę zgłoszenia (doc - 326 kB)

Pobierz program (pdf - 229 kB)

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 

Innowacje w praktyce – warsztaty polowe: rzepak

Termin realizacji: 22 sierpnia 2018 r.
Miejsce szkolenia: Piotrowice Świdnickie

Szkolenie połączone z warsztatami polowymi odbędzie się 22 sierpnia i dotyczyć będzie innowacyjnych technik stosowanych w siewie rzepaku: uprawa tradycjna, bezorkowa i w mulcz. Wykłady rzepakowe będą dotyczyły przygotowania gleby, nawożenia oraz chemicznej ochrony związanej ze stosowaniem środków ochrony roślin. Po zakończeniu części wykładowej odbędą się warsztaty polowe. Szkolenie odbędzie się w gospodarstwie o powierzchni 200 ha zlokalizowanym w Piotrowicach Świdnickich.

Pobierz program warsztatów (docx - 78kB)

Pobierz Kartę zgłoszenia (doc - 285 kB)

 

Innowacje w praktyce – warsztaty polowe: soja

Termin realizacji: 6 września 2018 r.
Miejsce szkolenia: SDOO Tarnów

6 września w SDOO Tarnów odbędzie się szkolenie dotyczące roślin wysokobiałkowych – w szczególności uprawy soi w aspekcie uwzględnienia wysokobiałkowych jako dopełnienia wymogu zazielenienia. Omówione zostaną tematy związane z nowościami odmianowymi, odmianami zalecanymi do uprawy w rejonie Dolnego Śląska, terminem zbioru, wykorzystaniem soi jako rośliny wysokobiałkowej do produkcji pasz. Po części wykładowej odbędą się warsztaty polowe podczas których zostanie zaprezentowany zbiór oraz określone zostaną parametry wilgotności i jakości ziarna.

Warsztaty organizowane są w ramach operacji do realizacji w Planie Operacyjnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2018 – 2019. Dotyczy Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i obszarach wiejskich (SIR) dla województwa dolnośląskiego.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. 

O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Na każde szkolenie należy przesłać osobną kartę zgłoszenia uczestnictwa na adres: malgorzata.kaczmarek@dodr.pl

Pobierz program warsztatów (docx - 320kB)

Pobierz kartę zgłoszenia (doc - 347kB)

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.dodr.pl

Osoby koordynujące:
Stanisław Leń, tel. 71/339 80 21 wew.180, kom. 607 404 245
Małgorzata Kaczmarek, tel. 71/339 80 21 wew.216

Zmodyfikowano: 01.10.2018