Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Nowy Klub 4H w Złotowie

 

Nowy rok w Złotowie – wsi położonej w gminie Zawonia w powiecie trzebnickim rozpoczął się założeniem nowego Klubu 4H o nazwie Klub Plastyczny ze Złotowa.

Opiekunem-wolontariuszem Klubu została Jolanta Kilińska. Zorganizowała ona w świetlicy wiejskiej małą biblioteczkę, z której mogą korzystać nie tylko dzieci, ale również dorośli i młodzież. Klub ma już swoich przyjaciół. Jego działalność wspomaga Pani sołtys i radna Jolanta Wojtala.

Podstawą programu 4H jest projekt będący zadaniem wykonywanym przez wszystkich członków klubu. Pierwszym projektem Klubu był program artystyczny zorganizowany na Dzień Babci. Dzieci włożyły wiele trudu w naukę swoich ról i stworzenie scenografii. Chłopcy stworzyli dżunglę a dziewczynki krainę księżniczek. Babcie częstowano kawą i ciastkami oraz obdarzano kwiatami i własnoręcznie przygotowanymi obrazkami z cekinów.

Klub ze Złotowa już pracuje nad kolejnym projektem. Dzieci chcą wziąć udział w konkursie na najładniejszy koszyczek Wielkanocny organizowany przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Konkurencja będzie duża, gdyż brać w nim będą udział kluby z całego województwa.

Trzymamy kciuki za klub 4H ze Złotowa i życzymy wielu sukcesów.

Ruch Klubów 4H zaczęła się w Stanach Zjednoczonych i sięga początków naszego stulecia. Rozpowszechnił się on również w Polsce, za sprawą Ośrodków Doradztwa Rolniczego, które wspierają działalność Klubów . Znakiem rozpoznawczym 4H jest czterolistna koniczyna z literą H umieszczoną na każdym listku. Czterolistna koniczyna jest powszechnie znanym symbolem, dla ruchu 4H ma on jednak szczególne znaczenie. Litery na emblemacie oznaczają Głowę (Head), Serce (Heart), Ręce (Hands) i Zdrowie (Health) ‒ fundament wszystkich programów 4H.


Wioletta Olejniczak DODR we Wrocławiu

Zmodyfikowano: 15.08.2013