Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Konkursy w Piotrowicach

W dniu 26 września 2010, w ramach Dni Otwartych Doradztwa Rolniczego w Piotrowicach k. Chojnowa odbyły się dwa konkursy o zagadnieniach związanych z rolnictwem. W konkursie Wiedzy o Rozwoju Obszarów Wiejskich i Ochronie Środowiska przeważały pytania z takich dziedzin jak dofinansowanie unijne, standardy w produkcji rolnej i ochronie środowiska oraz przedsiębiorczość na wsi.
Główną nagrodą był 400- litrowy opryskiwacz ciągnikowy ufundowany przez firmę AGROHANDEL z Legnicy. Nagrody dla pozostałych laureatów ufundował BGŻ Legnica i BS Chojnów.
Konkurs Wiedzy Rolniczej i BHP dotyczył zagadnień czysto produkcyjnych z elementami bezpieczeństwa w gospodarstwach i otoczeniu. Sponsorami nagród byli tu KRUS, PIP oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.
Łącznie w konkursach udział wzięło 13 osób. Laureatami trzech pierwszych miejsc w Konkursie Wiedzy o Rozwoju Obszarów Wiejskich zostali Teresa Wojtczak z Gołaczowa, Agnieszka Giszter z Modlikowic oraz Bartłomiej Janiec z Lipian w gminie Bolesławiec.
W Konkursie Wiedzy Rolniczej i BHP pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Janiec z Lipian, na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Giszter z Modlikowic, trzeci był Maciej Bernasiewicz z Wojcieszyna.

 

Bernadeta Trokielewicz
gł. spec. DODR we Wrocławiu

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 09.07.2013