Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Relacje

OZE – szansa na innowacyjne rolnictwo
Zmodyfikowano: 01.04.2019

Na seminarium poświęcone wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii do Wrocławia przyjechali rolnicy, mieszkańcy wsi oraz przedsiębiorcy z branży rolno-spożywczej. We wtorek 26 marca w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego odbyło się szkolenie OZE – szansa na innowacyjne rolnictwo.

Organizatorem wydarzenia był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu. Uczestników powitał Dyrektor DODR Marek Tarnacki i Zastępca Dyrektora wrocławskiego oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Artur Mackiewicz, który oficjalnie rozpoczął spotkanie.

Celem szkolenia było przybliżenie uwarunkowań i kosztów pozyskania energii z OZE, omówione zostały praktyczne doświadczenia z eksploatacji instalacji OZE, w tym biogazowni rolniczych, małych elektrowni wodnych, instalacji fotowoltaicznych i kotłów na biomasę (pellet). W temat wsparcia operacyjnego (czyli kim jest prosument, jakie są taryfy gwarantowane FIT/FIP i na czym polegają aukcje) uczestników wprowadził przedstawiciel Urzędu Regulacji Energetyki. Specjaliści z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Ochrony Środowiska opowiedzieli o możliwościach wsparcia inwestycyjnego i finansowego.

Nie zabrakło czasu na zadanie ekspertom pytań oraz dyskusji dotyczących zagadnień poruszanych podczas spotkania.

Katarzyna Cymbała DODR

Galeria zdjęć