Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Kształcenie ustawiczne rolników w ramach różnych projektów umieszczanych na platformie internetowej

„Transgraniczne Forum Ochrony Środowiska w Rolnictwie (AG-Forum)”

Loga

Kształcenie ustawiczne rolników w ramach różnych projektów umieszczanych na platformie internetowej

 

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wraz z instytucjami partnerskimi z Saksonii, tj. Saksońskim Urzędem ds. Środowiska, Rolnictwa i Geologii oraz organizacją EkoConnect, realizuje wspólny projekt transgraniczny poświęcony współpracy w zakresie ochrony środowiska w rolnictwie. Fundamentalne cele projektu obejmują poszerzenie i pogłębienie wiedzy z zakresu ochrony środowiska w rolnictwie, a także wzmocnienie współpracy transgranicznej pomiędzy Saksonią a Dolnym Śląskiem. Dlatego też w ramach tego przedsięwzięcia przewidziano liczne działania skierowane do rolników, mieszkańców obszarów wiejskich, doradców rolniczych, lokalnej administracji oraz do przedstawicieli instytucji związanych z rolnictwem, pochodzących z obszarów wsparcia tj. z powiatów zgorzeleckiego, bolesławieckiego lubańskiego, lwóweckiego, złotoryjskiego jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, jaworskiego, wałbrzyskiego, świdnickiego, ząbkowickiego, kłodzkiego dzierżoniowskiego, strzelińskiego po stronie polskiej oraz z Landkreis Görlitz i Bautzen po stronie niemieckiej. W najbliższym czasie zapraszamy na jednodniowy wyjazd do Saksonii na warsztaty „ Kształcenie ustawiczne  rolników w ramach różnych projektów umieszczanych na platformie internetowej“.
W dniu 7 kwietnia odbędą się warsztaty doszkalające, których  celem jest zaprezentowanie interaktywnej, dwujęzycznej, przygotowanej w ramach powyższego projektu Platformy Rolno-Środowiskowej. Podczas spotkania zostaną przedstawione szczegółowe instrukcje dotyczące efektywnego wykorzystania platformy, tak aby od początku jej funkcjonowania stanowiła przydatne narzędzie dla transferu wiedzy  i doświadczeń z zakresu ochrony przyrody w rolnictwie.  Dzięki warsztatom beneficjenci otrzymają pełną wiedzę merytoryczną w zakresie użytkowania wszystkich elementów technicznych platformy, zapoznają się z wzorcowymi programami prowadzonymi przez gospodarstwa stosujące „dobre praktyki” oraz nowatorskie techniki przyjazne środowisku.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają transport, wyżywienie, ubezpieczenie oraz materiały szkoleniowe. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca 2014.
 

Warsztat zostaną zorganizowane w ramach projektu „ Transgraniczne Forum Ochrony Środowiska w Rolnictwie (AG – Forum)” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013.

Osoby zainteresowane zapraszamy również do zapoznania się z projektem na stronie internetowej www.dodr.pl. w zakładce Projekty. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym barbara.borysewicz@dodr.pl lub agnieszka.rybarska@dodr.pl oraz numerem telefonu 71/ 339 86 56 wew.192.

Serdecznie zapraszamy.

Barbara Borysewicz –kierownik projektu

Zmodyfikowano: 27.05.2015