Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Kryształowa Koniczyna dla Dolnoślązaka

Uroczysta gala rozstrzygnięcia XII finału Krajowego Konkursu Kryształowej Koniczyny odbyła się 27 listopada 2012 r. w Warszawie.

Czesław Długosz z Okmian koło Chojnowa jest jednym ze zwycięzców XII Finału Krajowego Konkursu Kryształowej Koniczyny im. Edwarda Piszka, Szczepana Pieniążka i Donalda Evansa, dla osób zaangażowanych w działania edukacyjne na terenach wiejskich. Dolnoślązak zdobył trzecie miejsce i otrzymał statuetkę Kryształowej Koniczyny.

Nagrody wręczono w środę 28 listopada podczas uroczystej gali. Ideą konkursu jest wyróżnienie i uhonorowanie osób, które działają na rzecz rozwoju i integracji lokalnego środowiska wiejskiego. Kapituła oceniała nowatorstwo pomysłów kandydatów, innowacyjność, efekty podjętych działań oraz obszar oddziaływania poza sferą działalności zawodowej.

Czesław Długosz nie ukrywał zaskoczenia i radości podczas odbierania statuetki oraz nagrody ufundowanej przez córkę Edwarda Piszka Helen Nelson. Laureat podziękował dyrektorce szkoły, w której pracuje oraz Dolnośląskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu za wsparcie i pomoc w długoletniej pracy z Klubem Edukacyjnym 4H, który prowadzi od 17 lat w szkole podstawowej w Okmianach.

Ewa Wróbel DODR we Wrocławiu
 

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 08.10.2013