Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Grzegorz Eckhardt Sławęcice powiat górowski

KATEGORIA ROLNICY

Grzegorz Eckhardt, Sławęcice, powiat górowski
Podstawowym kierunkiem działalności w gospodarstwie jest produkcja trzody chlewnej. Produkcja odbywa się w cyklu zamkniętym. Stado podstawowe liczy 150 loch od których średnio uzyskuje się 24 żywo odsadzone prosięta. Tuczniki są sprzedawane są w wadze około 120 kg. Rolnik współpracuje z jednym odbiorcą, co gwarantuje mu stabilność i pewność odbioru żywca. Produkcja odbywa się w dwóch budynkach.

Główny (nowszy) jest to porodówka wraz z odchowalnią. Drugi budynek to tuczarnia. Produkcja odbywa się na rusztach, gnojowica jest gromadzona w zbiorniku naziemnym przykrytym plandeką. Oba budynki spełniają normy zapewniające dobrostan zwierzętom.
Pod względem maszynowym gospodarstwo jest samowystarczalne. Oprócz kombajnu zbożowego rolnik posiada pełny park maszynowy do prowadzenia wysokowydajnej produkcji roślinnej. Główne ciągniki w gospodarstwie posiadają moc 150; 140 i 120 KM.
Ostatnią dużą inwestycją była bateria silosów zbożowych 5 sztuk o pojemności 130 ton każdy, wraz z suszarnią na gaz o wydajności 50 ton/dobę.

Plony osiągane w gospodarstwie są wysokie, zboża plonują średnio ok 80 dt/ha, kukurydza 150 dt/ha. Rolnik planuje dalszy rozwój gospodarstwa, sukcesywnie powiększając areał gruntów.
 

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 19.07.2018