Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Ryszard i Wioletta Sosnowscy

Ryszard i Wioletta SOSNOWSCY, Wolimierz, gm. Leśna, powiat lubański

 

Głównym kierunkiem produkcji w gospodarstwie jest produkcja roślinna. Gospodarstwo posiada 90 ha gruntów rolnych. W produkcji pszenicy ozimej  gospodarstwo uzyskuje plony 80 dt/ha, w produkcji  rzepaku 47 dt/ha. Dodatkowym źródłem dochodu jest prowadzenie agroturystyki oraz prowadzenie działalności usługowej polegającej na wynajmie maszyn rolniczych i świadczeniu usług maszynowych.

Działalność agroturystyczna prowadzi od 2004 roku, w 2010 roku zajął I miejsce w konkursie powiatowym na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne. W 2011 roku w powiatowym konkursie na Najładniejszą Zagrodę zajął I miejsce. Posiada wiele wyróżnień i dyplomów przyznanych przez Radę gminy i burmistrza gminy Leśna. Rolnik w swoich planach założył zakup nowego kombajnu zbożowego oraz dodatkowych maszyn specjalistycznych do świadczenia usług maszynowych.

W opinii Kierownika PZDR, gospodarstwo Państwa Sosnowskich należy do dynamicznie rozwijających się gospodarstw rolnych z dodatkową działalnością pozarolniczą i alternatywnymi źródłami dochodu. Posiada stabilną sytuację finansową,  a nadwyżki finansowe przeznacza na modernizacje gospodarstwa. Ostatnio zakupiono kombajn, przyczepę przeładunkową oraz powiększono  powierzchnię gospodarstwa do 110 ha. Państwo Sosowscy ściśle współpracują z Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, jak również aktywnie uczestniczą w życiu społeczności wsi Wolimierz oraz gminy Leśna.

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 31.07.2017