Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Barbara Głębocka

Barbara GŁĘBOCKA, Mlądz w gm. Mirsk, powiat lwówecki

Pani Barbara wraz z mężem Tadeuszem prowadzi od 1974 roku 50 ha gospodarstwo o profilu hodowla koni i rekreacja konna. Od 2001 roku posiada atest gospodarstwa ekologicznego wydany przez jednostkę certyfikującą. Gospodarstwie specjalizuje się głównie w hodowli drobiu (ok.200 szt.) i hodowli koni (11 szt.) rasy śląskiej, małopolskiej, szlachetnej pół  krwi i arabskiej jako rekreacja wierzchowo-zaprzęgowej. Gospodarstwo Państwa Głebockich dwa lata temu przystąpiło do programu rolnośrodowiskowego. Rolnicy są bardzo przywiązani do natury ciągle pogłębiając swoją wiedzę, żyją w zgodzie z naturą wprowadzając ją w swoje życie i  gości przebywających w tym gospodarstwie. W  2009 roku zbudowano przydomową biologiczną oczyszczalnię ścieków. Planują uporządkować teren wokół gospodarstwa, utwardzeniu wewnętrznych dróg, powiększenie ogrodu warzywnego i budowy małej szklarni .

Od 1982 r. prowadzona jest  też dodatkowa działalność agroturystyczna po nazwą Osady Jeździeckiej  „BATA”. Gospodarstwo agroturystyczne położone jest u podnóża Grzbietu Kamienickego Gór Izerskich, co umożliwia spędzanie wolnego czasu na wiele sposobów. Szczególne położenie domu sąsiedztwo Sudeckiego Szlaku Konnego, fantastyczne trasy rowerowe (w tym czesko–polski singltrek) oraz szlaki turystyczne z powodzeniem zaspokoją wymagania osób aktywnych fizycznie. Dla kochających ciszę i spokój Grzbiet Kamieniecki Gór Izerskich jak i Góry Izerskie będą idealnym miejscem wędrówek i obcowania tylko z naturą. Zimą warunki pogodowe pozwalają na uprawianie narciarstwa biegowego praktycznie od progu domu. Natomiast na miłośników narciarstwa zjazdowego czeka w Świeradowie Zdroju kolej gondolowa i 2,5 kilometrowa oświetlona trasa narciarska na Stogu Izerskim. Ponad to okolica naszego domu obfituje w niezliczone Atrakcje krajoznawcze oraz ciekawe miejsca warte poznania. 

Pani Barbara aby poszerzyć swoja ofertę agroturystyczna ukończyła  dodatkowo ukończyła kurs jeździectwa oraz nawiązała współpracę z artystami ludowymi reklamując ich dorobek twórczy Turyści przebywający w tym gospodarstwie mają możliwość zakupu pamiątki turystycznej z regionu Pogórza Izerskiego. Wygodne pokoje  pozwalają turystą wypocząć w komfortowych warunkach, domowa kuchni oparta jest na lokalnych produktach dostarcza rozkoszy dla podniebienia, a konie sprawiają, że świat  przyrody widziany  z ich grzbietu  na zawsze pozostanie w pamięci. Gospodarstwo może jednorazowo przyjąć 10 osób. Obecnie posiada kategoryzację pt. „WYPOCZYNEK NA WSI” otrzymało w skali od 1-3 dwa słoneczka.

Z ofertą świadczonych usług można się zapoznać na stronie http://osadabata.pl

Zmodyfikowano: 29.07.2016