Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Łukasz i Agnieszka Kuźmicz

Łukasz i Agnieszka Kuźmicz zam. Bielawki, gm. Syców, powiat oleśnicki

Państwo Kuźmiczowie prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni 71 ha na glebach, gdzie przeważają gleby średnie III i IV klasy bonitacyjnej. W planach rozwojowych mają dalsze powiększenie powierzchni gospodarstwa. Głównymi specjalizuje się w produkcji roślinnej i sadowniczej. Podstawowe uprawy polowe to zboża, rzepak i kukurydza uprawiana na ziarno. Średnie uzyskiwane plony to odpowiednio dla pszenicy ozimej 40 dt/ha, rzepaku ozimego 35 dt/ha i kukurydzy 80 dt/ha ziarna Kukurydza odgrywa ważną rolę w zmianowaniu.

Uzupełnieniem dla polowej produkcji roślinnej jest ekologiczna produkcja sadownicza grusz, czereśni i jabłoni.

Gospodarstwo wyposażone jest w nowoczesny park maszynowy, niezbędny do obsługi całego procesu agrotechnicznego uprawianych roślin. Posiada dwa ciągniki rolnicze o zróżnicowanej mocy, agregat uprawowo-siewny, opryskiwacz polowy i sadowniczy oraz rozsiewacz nawozów.

Gospodarstwo Państwa Kuźmiczów prowadzone jest zgodnie z obowiązującymi zasadami rolnictwa konwencjonalnego. Otoczenie gospodarstwa jest czyste i funkcjonalnie urządzone.

Gospodarstwo w całym okresie swojej działalności generuje zysk. Rozważnie planowane inwestycje nie stanowią zagrożenia utraty płynności finansowej. Rolnik jest beneficjentem unijnych form wsparcie finansowego na modernizację gospodarstwa realizowanego w ramach programów SAPART oraz SPO.

Gospodarze dużą wagę przykładają do estetyki obejścia. Wszystkie budynki są zadbane, a maszyny rolnicze i urządzenia techniczne, zawsze sprawne i w dobrym stanie technicznym przechowywane są pod zadaszenie.

Gospodarstwo stanowi swoistą wizytówkę wsi Bielawki, a jego właściciele, pomimo młodego wieku cieszą się wśród sąsiadów dużym autorytetem.

 

 

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 12.08.2014