Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Dożynki w Piotrowiczkach

 

Dożynki powiatowo-gminne powiatu trzebnickiego odbyły się w środę 26 sierpnia w Piotrkowiczkach. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą przy pomniku Pamięci Narodowej. Po nabożeństwie barwny korowód przemaszerował na boisko sportowe, gdzie gości przywitali Starosta Trzebnicki Robert Adach i Wójt Gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki. 

Podczas dożynek wyłoniono laureata na najładniejszy wieniec dożynkowy, który reprezentował powiat trzebnicki na dożynkach wojewódzkich w Dzierżoniowie. Najładniejszym wieniec został przygotowany przez mieszkańców Zawoni. Goście Święta Plonów oglądali stoiska wystawców prezentujących swoje produkty i usługi, występy dzieci, zespołów ludowych oraz koncerty uczestników programów muzycznych X-Factor i Bitwy na Głosy. Dożynkowi goście brali także udział w loterii fantowej, z której dochód przeznaczono na plac zabaw dla przedszkola w Piotrkowiczkach. 

Na stoisku Gminy Wisznia Mała można było wymienić zużyte baterie, plastikowe butelki, sprzęt elektroniczny lub makulaturę na drzewka i krzewy. Dodatkową atrakcją były zawody drużyn strażackich, podczas których strażacy musieli się wykazać wiedzą dotyczącą udzielania pierwszej pomocy oraz wykorzystania jej w praktyce. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną.

Aleksandra Kwiatkowska DODR we Wrocławiu, PZD Trzebnica.

Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 12.07.2013