Nasz miesięcznik

Wydawnictwa do pobrania

Katalog agroturystyczny

 

Zagrody Edukacyjne

 

 

Dożynki gminy Długołęka w Kątnej


Tegoroczne dożynki gminy Długołęka zorganizowano w Kątnej w niedzielę 26 sierpnia. Uroczystość otworzył tradycyjny korowód dożynkowy, podczas którego sołectwa zaprezentowały dwadzieścia cztery wieńce i polowa msza święta polowa, celebrowana przez księdza proboszcza infułata, Adama Drwięgę.
Podczas święta plonów nie mogło zabraknąć sportowej rywalizacji. W Drużynowym Turnieju Wsi wystąpiło aż 12 zespołów, a najlepsza okazała się drużyna z Kiełczowa. Przedstawiciele sołectw rywalizowali w konkurencjach ‒ Kiecka sołtysowej, Micha sołtysa oraz pełną humoru zabawę Sołtys z jajami.
W trakcie imprezy sołectwa zostały nagrodzone za wieńce i stoiska. W pierwszej kategorii przyznano aż 4 pierwsze miejsca ‒ zwyciężyły Kiełczów, Jaksonowice, Węgrów, Stępin. W drugiej wygrali ex aequo Stępin oraz Godzieszowa.
Stoisko informacyjno-promocyjne Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, przygotowane przez pracowników PZD Wrocław, cieszyło się dużym zainteresowaniem rolników. Doradcy udzielali porad, a także rozdawali ulotki, broszury informacyjne i wydawnictwa o tematyce rolniczej.
Na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta z Pasikurowic, schola Mikołajki z Brzeziej Łąki oraz zespoły Lejwoda z Pasikurowic, Góralsi i The Black. Gwiazdą wieczoru był Jerzy Kryszak.

Agnieszka Mirek PZD Wrocław, DODR we Wrocławiu


Galeria zdjęć
Zmodyfikowano: 08.07.2013